1000 TL ve Üzeri Tüm Alışverişlerinizde Kargo Ücretsiz...

Deri Kullanım Talimatı

Deri Cüzdan Bakımı Nasıl Yapılır?

 

-DERİ BAKIMLARINI ZAMANINDA YAPARAK CÜZDAN VE ÇANTALARINIZIN ÖMRÜNÜ UZATIN.

İyi kaliteli bir deri cüzdan kullandıkça güzelleşir ve kendine has dokularını ortaya çıkarır. Eskidikçe karakter kazanır ve yıllar geçtikçe gerçek değeri anlaşılır. En önemli özelliklerinden biri de uzun ömürlü olmasıdır. Birkaç basit adımla deri cüzdan ve çantalarınızın bakımını yaparak derinin sağlamlığını koruyabilir ve ömrünü uzatabilirsiniz.

 

-CÜZDAN VE ÇANTANIZI LEKELERE KARŞI ÖZENLE KORUYUN

Hakiki deriler doğal şekilde tabaklanır ve üretim aşamasında da tamamen geleneksel yöntemlerden geçer. Derinin doğal dokusunu korumak için son kat cila ya da boya kullanılır. Böylece derinin kullanıldıkça güzelleşen doğal bir patina gelişir. Cüzdan ya da çantalarınızı lekelere karşı korumak her zaman derinin ömrünü uzatacaktır. 

 

- DERİ CÜZDAN ÇOK ISLANMIŞ İSE:

Cüzdanın içindekileri boşaltıp doğal halinde yavaşça kurutun. Oda sıcaklığı en idealidir. Saç kurutma makinasını kesinlikle kullanmayın. Hızla kuruyan deri kimyasal yapısını değiştirir ve lifleri sertleşir. Emin olun ki bu isteyeceğiniz son şeydir.

 

DERİ ÇOK KURUMUŞ İSE:

Zamanla deri kendi içindeki yağı kaybeder ve lifleri kuruyarak çatlamaya başlar. Bu durum deride kalıcı deformasyonlara sebep olur ve deri dayanıklılığını kaybeder. Önlemek için ayakkabılar için satılan balmumu esaslı waxlar işe yarayacaktır. Hatta temiz ve renksiz el kremi (ya da vazelin) bile kullanabilirsiniz. Temiz bir süngere az miktarda krem sürün ve bunu deriye dairesel hareketlerle yedirin. Sonrasında kalıntıları temizlemek için pamuklu bir bez ile silmeniz yeterlidir. Bu işlemi her ağır deri temizliği sonrasında veya yılda bir defa yapmanızı tavsiye ederiz.

 

DERİ CÜZDAN ÇİZİLMİŞ YA DA KİRLENMİŞ İSE:

Ağır lekeler var ise sirke ve arap sabunu iyi bir temizleyicidir. Sirke ve arap sabununu karıştırıp bir beze az miktarda yedirin ve deriyi ovalayarak silin. Sonrasında kalıntıları temizlemek için pamuklu bir bez ile silmeniz yeterlidir. Kesinlikle ama kesinlikle ıslak mendil kullanmayın! (Islak mendil içinde bulunan alkol ve diğer kimyasallar deriye zarar verir.) Bu işlemlerden sonra madde 3'teki gibi deri bakım kremi ile yağlayabilirsiniz.

 

CÜZDANI TIKA BASA DOLDURMAYIN:

Deri doğası gereği esneyebilir. Cüzdanlar ilk kullanımlarda zor olabilir ama zamanla kart gözleri alışacaktır. Cüzdanınızı kapasitesinden fazla doldurmaya başladığınızda ise o size uyum sağlar ama artık deforme olmuştur. Doğru miktarda kart/nakit taşımaya alışın, cüzdanı rahat bırakın :)

 

NEMDEN UZAK TUTUN: 

Çok terleyen bir bünyeniz varsa ve günlük kullanımda elinizde ya da cebinizde cüzdan tere maruz kalıyorsa ara ara dış ortamda bırakıp derinin havalanmasını sağlayın. Ayrıca kullanmadığınız cüzdanları saklarken plastik poşetlere sarmayın. Nem ve rutubet derinin düşmanıdır. Deriyi rutubetli ortamlarda tutmayın.

 

 

Deri ürünü temizleyin ve tamamen kurulayın.

Sonucu görebilmek için küçük bir alan üzerinde deneme yapın.

Kremden parmağınıza az miktarlarda alarak başlayın.

Parmaklarınızla deriye masaj yaparak kremi iyice yedirin. Ya da temiz bir bez ile hafifçe ovalayın.

Doğal efektli deriler üzerinde koyu bir ton oluşabilir. 24 saat içerisinde deri tamamen kurumuş olacaktır.

Bu bakımı 6-9 ayda bir ya da gerekli durumlarda uygulayın.

 

Bakımı yapılan naturel deriler cildiniz gibi düşünmeniz yanlış olmaz. Deri tıpkı cildiniz gibidir. Ara ara temizlenmeli, kremlerle yağlanmalı, nemden uzak tutulmalı ve narin kullanılmalıdır.